نحوه جلوگیری از زیاد شدن حافظه مسنجرها

نحوه جلوگیری از زیاد شدن حافظه مسنجرها

خوب است بدانید که اپ های مسنجر قادر می باشند تا سریعا حافظه سیو موبایل شما را پر کنند و کارکرد آن را کند نمایند چراکه اپ های مسنجر اصولا اطلاعات بسیاری نظیر پیام‌ها، تصاویر، فیلم ها و دیگر فایل‌های رسانه‌ای را در موبایل شما سیو می‌کنند.

برنامه های مسنجر قسمت با اهمیتی از زندگی ما را تشکیل می دهند و جهت برقرای ارتباط با دوستان، خانواده، همکاران و کسب و کارها به کار می روند ولی اپ های مسنجر نیز قادر می باشند تا فضای گوشی شما را پر کنند.

در این باره وب سایت گیزچاینا در گزارشی، شیوه هایی را بیان کرد که با آن ها قادر می باشید تا از پر شدن فضای موبایل اندرویدی خود با این اپ ها جلوگیری نمایید.

راهکارهایی جهت جلوگیری از پر شدن حافظه گوشی ها با اپ های مسنجر

  • غیرفعال کردن دانلود اتوماتیک داده ها

از جمله مهم ترین علت هایی که برنامه های پیام‌رسان قادر می باشنند تا حافظه گوشی شما را پر کنند، دانلود اتوماتیک داده ها می باشد. هنگام فعال بودن این قابلیت، اپ های مسنجر به صورت اتوماتیک همه تصاویر، فیلم ها و دیگر فایل‌های رسانه‌ای را که برای شما فرستاده می‌شوند، دانلود می‌کنند. این مورد موجب می شود تا به سرعت مکان سیو گوشی شما پر شود، مخصوصا در صورتی که در چت‌های گروهی بسیاری باشید. جهت غیرفعال کردن دانلود اتوماتیم داده ها باید تا گام های زیر را انجام دهید:

– در ابتدا به اپ مسنجر موردنظر وارد شوید.

– سپس روی علامت سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک نمایید.

– در این مرحله روی تنظیمات یا Setting کلیک کنید.

– اکنون گزینه دیتا و مصرف حافظه یا Data and Storage Usage را انتخاب کنید.

– در پایان نیز گزینه دانلود اتوماتیک رسانه را خاموش کنید.

  • پاک کردن حافظه چت مسنجر

شیوه دیگر جهت آزاد کردن حافظه موبایل، حذف حافظه چت می باشد. با این کار تمامی مسیج های شما، نظیر تصاویر، فیلم ها و دیگر فایل‌های رسانه‌ای پاک خواهند شد. جهت حذف کردن تاریخچه چت خود گام های زیر را انجام دهید:

– در ابتدا به اپ مسنجر موردنظر وارد شوید.

– سپس روی علامت سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک نمایید.

– در این مرحله روی تنظیمات یا Setting کلیک کنید.

– اکنون گزینه چت را انتخاب نمایید.

– در این گام تاریخچه چت یا Chat History را کلیک نمایید.

– در پایان گزینه پاک کردن تاریخچه چت یا Clear Chat History را کلیک نمایید.

  • فشرده کردن داده های رسانه‌ای در مسنجر

در صورتی که قصد دارید تا حافظه چت خود را حفظ کنید، ولی باز هم فضای گوشی پر است، قادر می باشید تا فایل‌های رسانه‌ای خود را فشرده سازی نمایید. با این کار، حجم فایل‌ها بدون کم شدن کیفیت کاهش می یبابند. جهت فشرده سازی فایل‌های رسانه‌ای، گام های زیر را دنبال نمایید:

– در ابتدا به اپ مسنجر موردنظر وارد شوید

– سپس روی علامت سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک نمایید.

– در این مرحله روی تنظیمات یا Setting کلیک کنید.

– اکنون گزینه دیتا و مصرف حافظه را انتخاب نمایید.

– در این گام گزینه کیفیت رسانه را کلیک کنید.

– در پایان مورد فشرده شده را برگزینید.

  • به کار بردن سرویس ذخیره سازی ابری برای داده های مسنجر

راه دیگر استفاده از یک سرویس ذخیره‌سازی ابری نظیر گوگل درایو یا دراپ باکس می باشد. این کار باعث می شود تا پیام‌ها و فایل‌های رسانه‌ای خود را در حافظه ابری سیو نمایید تا فضای موبایل شما آزاد و خالی شود. جهت استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری باید گام های زیر را انجام دهید:

– در ابتدا یک اکانت با یک سرویس ذخیره سازی ابری درست کنید.

– سپس به اپ مسنجر ورد شوید.

– در این گام روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک نمایید.

– پس از آن گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

– در این مرحله گزینه دیتا و مصرف حافظه را برگزینید.

– اکنون روی گزینه پشتیبان گیری و بازیابی کلیک کنید.

– بعد از آن سرویس ذخیره سازی ابری را برگزینید.

– در پایان گزینه اکنون پشتیبان گیری کنید یا Back Up Now انتخاب کنید.

  • نکات بیشتر جهت جلوگیری از پر شدن حافظه گوشی با مسنجرها

موارد دیگری جهت پیشگیری از پر شدن حافظه گوشی اندرویدی به وسیله مسنجرها در ادامه بیان شده اند:

– سعی کنید تا تعداد اپ های مسنجر خود را کم تر کنید. هرچقدر که اپ های مسنجر بیشتری روی موبایل شما باشد، حافظه بیشتری را پر خواهد کرد.

– مسیج ها و فایل‌های رسانه‌ای بلااستفاده را پاک کنید. در صورتی که مسیج های قدیمی یا داده های رسانه‌ای دارید که آن ها را نمی خواهید به سرعت پاکشان کنید.

– جهت مدیریت فایل‌های اپ مسنجر خود یک فایل منیجر به کار ببرید. این کار باعث می شود تا متوجه شوید که کدام فایل‌ها، بیشترین حافظه را پر می‌کنند و آن ها را پلک کنید.

– از یک اپ مسنجر کم حجم استفاده کنید. تعدادی اپ مسنجر کم حجم وجود دارند که حافظه کم تری را می گیرند.

– از یک اپ مسنجر استفاده نمایید که از مسیج های موقتی پشتیبانی خواهد کرد. مسیج های موقتی، پیام‌هایی می باشند که بعد از وقت معینی پاک خواهند شد. با این کار می توانید حافظه خود را بهینه کرده و مانع از شلوغ شدن برنامه شوید.

– از یک اپ مسنجر استفاده نمایید که حافظه ذخیره سازی آفلاین داشته باشد. به کار بردن این اپ، باعث می شود با نداشتن اینترنت به پیام‌های خود دسترسی داشته باشید. ولی دقت کنید که حافظه ذخیره‌سازی آفلاین، اندکی از حافظه را پر خواهد کرد.

– یک اپ مسنجر به کار ببرید که باعث می شود تا تنظیمات ذخیره سازی خود را سفارشی نمایید. این کار باعث می شود تا کنترل بیشتری بر چگونگی سیو مسیج ها و فایل‌های رسانه‌ای خود داشته باشید. مثلا فایل‌های رسانه‌ای به شکل اتوماتیک دانلود نشوند یا پیام‌ها، پیش از پاک شدن اتوماتیک تا چه زمانی سیو شوند.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه