گچ بری اپن آشپزخانه و فواید و کاربرد آن

گچ بری اپن آشپزخانه و فواید و کاربرد آن

هنگامی که می خواهید از گچ بری اپن آشپزخانه استفاده نمایید، می بایست حتما به درستی و دقیق این کار را انجام دهید. شما با این کار می توانید فضای زیبایی را در آشپزخانه خود ایجاد کنید. اصولا گچ بری زیبایی در قسمت آرک آشپزخانه فراهم می کند. بنابراین شما می توانید برای طرح این بخش تصمیم بگیرید. زیبایی این قسمت از آشپزخانه می بایست تا با طراحی فضای داخلی آشپزخانه هماهنگ باشد.

گچ بری اپن آشپزخانه

گچ بری اپن آشپزخانه شیوه ای جهت زیبا کردن این محیط می باشد که با کمک گچ و زیرسازی بر روی دیوار و سقف ایجاد می‌شود. اجرای گچ بری اپن آشپزخانه باعث می شود تا محیطی جذاب با دیزاین زیبا ایجاد کنید. اصولا این فرآیند به طراحی دیوارها با کمک الگوها، نقوش، یا حتی تصاویر هنری با گچ می‌پردازد. همچنین این تکنیک باعث ایجاد فضایی شیک و کلاسیک در آشپزخانه خواهید شد. با توجه به اینکه آشپزخانه از جمله با اهمیت ترین قسمت های خانه می باشد، گچ بری می تواند محیطی دلپذیر را در آن ایجاد کند. به علاوه با توجه به طرح و سلیقه مدنظر شما می توان گچ بری اپن آشپزخانه را بیشتر و یا کمتر انجام داد.

فواید گچ بری اپن آشپزخانه

گچ بری اپن آشپزخانه می‌تواند باعث زیبایی، کارکرد، و بهتر شدن بهداشت این محیط در خانه شود. آگاهی از فواید گچ بری با اهمیت ترین پارامتری می باشد که باعث ترقیب شما برای انجام این کار خواهد شد. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله فواید گچ بری اپن آشپزخانه را بیان کنیم.

 • جذابیت و دیزاین: گچ بری اپن آشپزخانه با کمک مواد گچ طراحی و اجرا خواهد شد. اصولا در زیر گچ، بدنه اصلی به صورت فنداسیون می باشد تا قادر باشید به بهترین شکل دیزاین و فرم مورد علاقتان را اجرا کنید. به علاوه این کار بعث زیبا شدن محیط آشپزخانه خواهد شد.
 • نظافت راحت: علیرغم خیلی مواد، شما قادر می باشید گچ بری اپن آشپزخانه را به کمک رنگ روغن یا پوشش رزین طراحی کنید. بنابراین امکان شست و شو در این مکان وجود خواهد داشت. نظافت ماهانه و سالیانه قسمت با اهمیتی از فرهنگ ما می باشد و به کار بردن موادی که امکان تمیز شدن دارند، بسیار مهم است.
 • استحکام در مقابل حرارت: تایلینگ موجب زیاد شدن استحکام سطوح در مقابل حرارت از اجاق‌ها و دیگ‌های گازی می‌شود. این خصوصیت می‌تواند مانع از صدمه به سطوح آشپزخانه شود.
 • استحکام در مقابل رطوبت: ناحیه آشپزخانه همواره پر از رطوبت می باشد. پخت و پز در این مکان دلیل این موضوع می باشد. بنابراین شما باید در این فضاا از مواد مقاوم در برابر رطوبت استفاده نمایید. گچبری در رطوبت این محیط استحکام بسیار خوبی خواهد داشت. با استفاده از رنگ‌های ویژه یا پوشش های نانو قادر می باشید تا این استحکام را بیشتر کنید.
 • طراحی انعطاف پذیر: با گوناگونی زیادی که در طراحی و اجرای شکل گچ بری وجود دارد، قادر می باشید تا هر طرحی برای آشپزخانه خود اجرا نمایید. شما با انواع مواد می توانید با توجه به سلیقه خود محیط آشپزخانه خود را دیزاین کنید.
 • ترکیب با دیگر مواد: از جمله فواید گچ بری آشپزخانه، قابلیت ترکیب با دیگر مواد می باشد. شما به آسانی با دیگر مواد نظیر چوب، استیل یا شیشه قادر می باشید تا گچ بری را ترکیب کرده و مکانی زیبا و شیک ایجاد کنید.
 • ارزش افزوده خانه: گچ بری اپن آشپزخانه همچون یک افزونه زیبا و کاربردی، باعث بالا رفتن ارزش و زیبایی خانه شما خواهد شد. با انجام این کار چنانچه قصد فروش خانه داشته باشید، راحت تر می توانید این کار را انجام دهید؛ زیرا محیط خانه شما جذاب و دیدنی خواهد شد و در نظر مشتری نکته ای مثبت به شمار می رود.

کاربرد گچ بری اپن آشپزخانه

خوب است بدانید که پوشش گچ بری اپن آشپزخانه هم می تواند در سقف اپن و اپن و هم در قسمت های گوناگون خانه استفاده شود و باعث زیباسازی محیط شود. کاربرد گچ بری بسیار زیاد می باشد و می‌تواند در لایه‌های گوناگون منزل شما اجرا شود. در ادامه کاربردهای گچ بری را بیان خواهی کرد.

 • دیزاین دیوارها: گچ بری جهت طراحی دیوارهای آشپزخانه و سقف، بسیار مناسب می باشد. شما قادر می باشید تا با این راهکار فضای آشپزخانه را بر اساس شکل و فرم اپل گچ بری دار، طراحی کنید و لذت ببرید. دقت کنید که این راهکار در سبک مدرن و کلاسیک و هنری قابل اجرا می باشد.
 • درست کردن کانال کولر یا موارد دیگر: گچ بری اپن آشپزخانه، شیوهای جهت پنهان کردن مواردی درون آشپزخانه می باشد که دیدنشان از پذیرایی خوب نیست. شما قادر می باشید با این راهکار محیط آشپزخانه و نواحی خاص آن را پنهان کنید و جلوه زیبایی در گچ بری اپن آشپزخانه ایجاد کنید.
 • ایجاد مدل‌های سه بعدی: از جمله کاربردهای بسیار خوب گچ بری اپن آشپزخانه، ایجاد مدل‌های سه بعدی با گچ بری می باشد. شما قادر می باشید با کمک از یک گچ کار ماهر، طراحی های زیبایی را برای دیوارها یا سطوح آشپزخانه ایجاد نمایید. این مدل‌ها می توانند به عنوان یک المان دکوراتیو یا همچون جای قرار گیری وسایل به شکل دکوری شلف و طبقه ایجاد و طراحی شوند.
 • دیزاین مکان های خالی: گچ بری همچنین برای دیزاین جاهای خالی یا سطوح خاص به کار برده می شود. گچ بری اپن آشپزخانه ترفند جذابی جهت دیزاین های شگفت انگیز می باشد. با این کار می توانید مکان های خالی را زیبا کرده و از آن ها لذت ببرید.
 • دیزاین لبه‌ها و حاشیه‌ها: گچ بری برای دیزاین لبه‌ها و حاشیه‌های دیوار، ترفند جالبی می باشد که باعث ایجاد محیطی زیبا و شیک خواهد شد.

دقت کنید که برای انجام این کار گچ کار حرفه ای، مواد خوب و درک مقدار ترکیب این مواد، از با اهمیت ترین فاکتورهایی می باشند که انجام گچ بری را تضمی خواهند کرد.

قیمت گچ بری اپن آشپزخانه

اگر قصد انجام این کار را دارید باید هزینه آن را نیز بدانید. اصولا هزینه طراحی و پیاده سازی گچ بری اپن آشپزخانه متغیر بوده و بسته  به فاکتورهای گوناگونی می باشد. این این فاکتورها و عوامل شامل مساحت آشپزخانه، نوع طرح و پیچیدگی آن در کنار تخصص و تجربه گچ کار می باشد. اصولا قیمت قالبگیری و نصب، با رنگ آمیزی یا پوشش های خاص گچ، متغیر می باشد. برهی اوقات مکان پیاده سازی پروژه هم در تعیین قیمت اثرگذار خواهد بود. شما در کل می بایست برای پی بردن به این موضوع با متخصصان گچ بری تماس بگیرید و مشورت نمایید.

سخن پایانی

چنانچه دوست دارید تا فضای منزل شما هنری شود، گچ بری اپن آشپزخانه ایده بسیار خوبی می باشد. با این کار محیط خانه شما زیبا و شیک خواهد شد. با مطالعه این مقاله و مواردی که در آن اشاره شده به راحتی می توانید تصمیم نهایی خود را درباره این موضوع بگیرید.

امتیاز این مقاله

ارسال دیدگاه