درمان های خانگی برای دل درد و دل پیچه

درمان های خانگی برای دل درد و دل پیچه

در صورتی که صبح ها با دلدرد از خواب بیدار می شوید، قادر می باشید تا با درمان های خانگی آسان این دل دردهای صبحگاهی را درمان نمایید. دل درد یک نشانه مبهم می باشد که برخی مواقع دانستن و شناختن درمان آن کار مشکل است. در این مقاله از سایت هشتیا قرار است تا درمان هایی جهت رفع دلدرد و دلپیجه را به شما معرفی کنیم.

رفتن به توالت

برخی مواقع احتمالا با دل درد از خواب بیدار می شوید که ممکن است این مسئله به سیستم گوارشی شما مربوط باشد. در این اوقات به توالت بروید تا دلدرتان آرام بگیرد. خیلی از افراد پس از رفتن به دستشویی به طور کامل خوب می شوند.

تماس با پزشک متخصص

با توجه به این که دل درد یک علامت مبهم می باشد، بنابراین در صورتی که با توالت رفتن خوب نشدید، حتما با پزشک متخصص تماس بگیرید. شاید فاکتورهای گوناگونی موجب ایجاد این درد شده باشند. بنابراین پرسش ها و نشانه های خود را به پزشک متخصص بگویید کنید تا شما را راهنمایی کند.

درست کردن صبحانه

اگر دلدرد داشتید صبحانه خود را از یاد نبرید. برخی مواقع شکم خالی درد شما را بدتر خواهد کرد بنابراین یک صبحانه خوب و مقوی حاضر کرده و بخورید.

تماس با افرادی که غذای مشترک خوردید

چنانچه مسمومیت غذایی دارید و شب گذشته با دوستان و خانواده خود در رستوران یا یک مهمانی بودید، با آن ها تماس بگیرید و ببینید که آن ها هم این مشکل را دارند یا نه. در صورت داشتن مشکل یکسان شما دچار مسمومیت غذایی شده اید.

قهوه نخورید

در صورتی که رفلاکس اسید معده دلیلی برای دل درد صبحگاهی شما باشد، پس خوردن قهوه را کمتر کنید و یا آن را نخورید چراکه کافئین دلیلی جهت بالا رفتن درد سیستم گوارشی می باشد و موجب می شود که رفلاکس اسید معده شما بیشتر شود.

استفاده از تردمیل

ورزش کردن موجب عملکرد بهتر سیستم گوارش خواهد شد. در نتیجه با یک ورزش کوتاه صبحگاهی و خیلی سبک نظیر راه رفتن روی تردمیل فعالیت خود را بیشتر کنید تا شاید به آرامی دلدرد شما برطرف شود.

استفاده از راهکارهای خانگی

جهت درمان دل می توانید از روغن نعنا، زنجبیل و زردچوبه استفاده کنید تا درد و نفخ شما را بهتر کند. این مواد غذایی احتمالا در هر منزلی وجود دارد که می تواند باعث بهبود دلدرد شما شود.

به کار بردن داروی ضد نفخ

دارو های بدون نسخه ضد نفخی وجود دارند که به شکل قرص بوده و می توانید آن ها را از داروخانه گرفته و با یک لیوان کامل آب بخورید تا شاید دلدرد شما آرام شود.

استفاده از آنتی اسید ها

شما می توانید از داروهای بدون نسخه ملایم آنتی اسیدها استفاده نمایید تا شاید دلدرد شما بهتر شود.

استفاده از کمپرس گرم

کمپرس گرم به خوبی می تواند درد معده و روده شما را بهتر کند. در استفاده از آن دقت کنید تا موجب سوختگی پوست شما نشود. کیسه های مخصوص کمپرس را با آب داغ پر کرده و آن را روی جایی که درد می کند بگذارید.

امتیاز این مقاله

ارسال دیدگاه