بازدید 986 میلیونی کلیپ راهکار آب برنج جهت تقویت مو

بازدید 986 میلیونی کلیپ راهکار آب برنج جهت تقویت مو

با در نظر گرفتن اینکه به تازگی یکی از کلیپ های منتشر شده در رسانه های اجتماعی با عنوان آب برنج جهت تقویت ریشه مو، بالای ۹۸۶ میلیون بازدید داشته، متخصصین حوزه سلامت درمورد تاثیر آب برنج نکته هایی اعلام کردند.

خوب است بدانید که قبیله ای در چین به اسم Red Yao وجود دارد که در روستای Huangluo زندگی می‌کنند. زنان در این روستا در سن های گوناگون، از آب برنج جهت شستن و تغذیه موهای خود استفاده می‌کنند. رکورد موهای زنان این روستا در گینس ثبت شده و آن ها دارای بلندترین موها می باشند. شستن مو با آب برنج نوعی درمان زیبایی سنتی محسوب می شود که در خیلی از مناطق آسیا مورد توجه می باشد.

بعضی از کاربران در فضای مجازی بیان کردند که با انجام این راهکار موهایشان تقویت و ابریشمی شده است. بعضی از آن‌ها مدعی هستند که موهای خود را با آب برنج خیس‌کرده در هر روز ماساژ داده و می‌شویند.

متخصصین حوزه سلامت در این زمینه بیان کردند که درست است برنج دارای مواد مغذی مثل منیزیم، اسید فولیک، تیامین و نیاسین می باشد، ولی به طور مستقیم نمی تواند موجب تقویت ریشه مو شود.

متخصصین پوست اظهار کردند که به کار بردن این ترفند جهت محافظت و تقویت از مو به صورت علمی اثبات نشده و حتی احتمالا در گروهی نتیجه عکس خواهد داد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه