معرفی یک ابر رایانه بسیار پیشرفته

معرفی یک ابر رایانه بسیار پیشرفته

خوب است بدانید که انویدیا ابررایانه Eos را معرفی کرد. این دستگاه دارای سیستمی توانمند با مقیاس مرکز داده می باشد که به صورت ویژه برای اپ های هوش مصنوعی طراحی شده است. این دستگاه توان هوش مصنوعی خود را با ۴۶۰۸ تراشه گرافیکی H۱۰۰ نشان می دهد و تا ۱۸/۴ اگزافلاپ عملکرد محاسباتی هوش مصنوعی را ارائه خواهد داد. در حال حاضر با شکل گیری تحولات حول محور هوش مصنوعی، ابررایانه‌ها خیلی مهم تر شده اند.

ترکیب این تکنولوژی با اپ های کاربردی مصرفی، به چیزی بیشتر از مغز رایانه احتیاج دارد و در این جا نقش مراکز داده‌ای Eos مهم تر می شود. این مراکز قدرت محاسباتی بسیاری را جهت رسیدن به مرحله ایده آل توسعه در اختیار ما قرار می‌دهند. همچنین کارخانه هوش مصنوعی انویدیا، یعنی Eos، در رتبه نهم لیست Top۵۰۰.org وجود دارد.

همانگونه که wccftech بیان کرده، ابررایانه Eos دارای ۵۷۶ سیستم DGX H۱۰۰ انویدیا می باشد که هر یک ۸ پردازنده گرافیکی هوش مصنوعی H۱۰۰ پیشرفته انویدیا دارند که در کل تعداد ۴۶۰۸ پردازنده گرافیکی خواهند شد. جهت اتصال تمامی این سیستم‌ها، انویدیا معماری Quantum-۲ InfiniBand را به کار می گیرد که امکانات Eos را به شدت ارتقا داده است.

با ترکیب تمامی این موارد، ابررایانه Eos قادر است تا ۱۸/۴ اگزافلاپ عملکرد محاسباتی هوش مصنوعی FP۸ ارائه دهد؛ بنابراین، این ابررایانه ابزاری با اهمیت برای انویدیا در پیشرفت صنعت هوش مصنوعی خواهد شد؛ چراکه این توانایی محاسباتی به آن‌ها برتری می‌دهد.

به علاوه معماری Eos به صورت خاصی برای وظایف هوش مصنوعی‌ای ایجاد شده است که به اتصالات با تأخیر خیلی کم و پهنای باند خیلی وسیع در تمام خوشه‌ی بزرگ از نودهای محاسباتی شتاب‌دهنده احتیاج دارد. این خصوصیات Eos را به گزینه‌ای مطلوب برای شرکت‌هایی تبدیل می‌کند که به‌ دنبال توسعه امکانات هوش مصنوعی خود می باشند.

درحالی‌که شرکت‌ها و تولیدکنندگان در کا دنیا به‌دنبال مهار توان هوش مصنوعی می باشند، Eos همچون منبعی محوری و حیاتی ظاهر خواهد شد. این ابررایانه مسیر گسترش برنامه‌اپ هایهای کاربردی بر پایه هوش مصنوعی را سرعت می دهد که همه سازمان‌ها را تقویت خواهد کرد.

ابررایانه Eos انویدیا بدون تردید یکی از بهترین های تکنولوژی می باشد و تلاش‌های همیشگی تیم سبز جهت به‌روز نگه‌داشتن و پیاده سازی سیستم، آن را به کمکی بزرگ به صنعت هوش مصنوعی مبدل می‌کند. EOS از جمله کاربردهای ابررایانه‌ای می باشد که در آن تسلط پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی را مشاهده می کنید. باید بدانید که سال ۲۰۲۴ میلادی برای این قسمت سال خیلی با اهمیتی خواهد بود.

امتیاز این مقاله

ارسال دیدگاه