لیست قیمت اتصالات گالوانیزه ایرانی + خرید از بازرگانی امینکو

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه ایرانی + خرید از بازرگانی امینکو

اتصالات گالوانیزه دنده ای وظیفه آبرسانی در موتورخانه ها و بخش های یوتیلیتی پروژه های صنعتی را انجام میدهند که آرایش لبه های ابتدایی و انتهایی اتصالات گالوانیزه به صورت THREADED می باشد. اتصالات گالوانیزه برای اتصال به لوله های گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند لذا باید این مورد که لوله های گالوانیزه به صورت روپیچ دنده ای می باشند مورد توجه قرار بگیرد تا در اتصال به مشکل برنخوریم .

اتصالات گالوانیزه دنده ای وظیفه آبرسانی در موتورخانه ها و بخش های یوتیلیتی پروژه های صنعتی را انجام میدهند که آرایش لبه های ابتدایی و انتهایی اتصالات گالوانیزه به صورت THREADED می باشد. اتصالات گالوانیزه برای اتصال به لوله های گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند لذا باید این مورد که لوله های گالوانیزه به صورت روپیچ دنده ای می باشند مورد توجه قرار بگیرد تا در اتصال به مشکل برنخوریم .

چرا اتصالات گالوانیزه ؟
اتصالات دنده ای به خاطر شرایط محیطی که در آن قرار میگیرند در معرض خطر زنگ خوردگی می باشند لذا نیاز به پوششی برای مراقبت و محافظت دارند تا در مقابل زنگ زدگی مقاوم باشند. اتصالات زنگ زده شده پس از مدتی دچار خوردگی می شوند و از محل خوردگی سوراخ می شوند که باعث خرابی سیستم لوله کشی می شود.

برندهای موجود از اتصالات گالوانیزه در تاسیسات امینکو
اتصالات گالوانیزه موجود در بازار لوله و اتصالات تهران

اتصالات گالوانیزه توپی برزیل (TUPY)
اتصالات گالوانیزه جورج فیشر (GF)+
اتصالات گالوانیزه مک براند چین
اتصالات گالوانیزه چینی
اتصالات گالوانیزه ایرانی
اتصالات گالوانیزه SD
وظایف اتصالات گالوانیزه
استاندارد ابعادی اتصالات گالوانیزه از NPT و BTS پیروی می کند، حال به شرح وظایف هرکدام از اتصالات گالوانیزه میپردازیم:

زانویی گالوانیزه (ELBOW) – اتصالات گالوانیزه1- زانویی گالوانیزه (ELBOW)
از زانو برای تغییر جهت جریان ۹۰ درجه و ۴۵ درجه استفاده می شود برخلاف زانوهای جوشی که می توان به صورت کارگاهی در زاویه متفاوت برش داد ، زانوهای گالوانیزه را نمیتوان چنین کاری انجام داد زیرا در هر دوطرف ورودی و خروجی زانویی دنده خورده است (مادگی) .
دقت شود تمامی زانو های گالوانیزه از داخل دنده میشوند و اگر خارج از این حالت بخواهیم (از بیرون دنده باشد) باید از مغزی استفاده شود.

2- سه راهی گالوانیزه (TEE)
از سه راخی برای انشعاب گرفتن از خط اصلی استفاده می شود که در دو نوع سه راه مساوی (سایز ورودی و خروجی و انشعاب برابر است) و سه راه تبدیلی (سایز انشعاب از سایز ورودی و خروجی کمتر است.) موجود می باشد که زاویه بین ورودی _ خروجی و انشعاب ۹۰ درجه می باشد و در زاویه های دیگر موجود نمی باشد .
دقت شود که تمامی سه راهی های گالوانیزه از داخل دنده میشوند و اگر خارج از این حالت بخواهیم (از بیرون دنده باشد) باید از مغزی استفاده شود.

سه راهی (TEE) – اتصالات گالوانیزه
3- چپقی گالوانیزه (STREET ELBOW)
چپقی دارای شکل ظاهری زانویی می باشد با این تفاوت که یک طرف چپقی از بیرون دنده می شود و سمت دیگر از داخل دنده می شود که در دونوع ۹۰ و ۴۵ درجه موجود می باشد ، از چپقی برای تغییر جهت جریان استفاده می شود و مزیت آن نسبت به زانویی زمانی مشخص می شود که سمت دیگر اتصال از داخل دنده شده باشد و آن زمان نمیتوان از زانویی استفاده کرد و باید از چپقی استفاده شود.

چپقی گالوانیزه (STREET ELBOW) – اتصالات گالوانیزهچپقی گالوانیزه (STREET ELBOW) – اتصالات گالوانیزه

4- بوشن گالوانیزه (COUPLING)
همانطور که می دانیم لوله های گالوانیزه از بیرون دنده می شوند و همه لوله ها به صورت مادگی می باشد و به همین علت نمیتوان دو لوله را به یکدیگر متصل کرد و برای اتصال دو لوله به یکدیگر و ادامه خط لوله کشی از بوشن استفاده می شود به صورتی که بوشن ها از دو طرف هم به صورت مادگی دنده می شود که مناسب برای اتصال به لوله (نری) می باشد .

بوشن گالوانیزه (COUPLING) – اتصالات گالوانیزه5- مغزی گالوانیزه (NIPPLE)
شکل ظاهری مغزی مشابه بوشن می باشد با این تفاوت که هردو طرف مغزی از بیرون دنده میشود و برای مثال می توان برای اتصال بین دو شیر فلکه که هر دوطرف آن ها از داخل دنده شده استفاده کرد ، از کاربردهای دیگر مغزی می توان به تغییر مادگی به نری زانو یا سه راهی استفاده کرد.

مغزی گالوانیزه (NIPPLE) – اتصالات گالوانیزه6- تبدیل گالوانیزه (REDUSER)
برای تغییر سایز در خط لوله از تبدیل استفاده می کنند، تبدیل ها به این صورت می باشند که یک طرف از داخل و طرف دیگر از بیرون دنده می شود، به این مورد توجه شود که از تبدیل برای تغییر سایز مستقیم دو لوله نمی توان استفاده کرد و علت آن هم این می باشد که هر دو طرف لوله از داخل دنده نمی خورد و برای طرف دیگر تبدیل که از بیرون دنده می خورد بای از بوشن استفاده کنیم.

تبدیل گالوانیزه (REDUSER) – اتصالات گالوانیزه۷- روپیچ _ توپیچ گالوانیزه
برای ادامه خط از روپیچ _ توپیچ استفاده می شود و فرق آن با بوشن به این صورت می باشد که بوشن از دو طرف مادگی می باشد ولی همانطور که از اسم روپیچ _ توپیچ مشخص می باشد، یک طرف مادگی و طرف دیگر نری دنده شده است .

روپیچ – توپیچ گالوانیزه – اتصالات گالوانیزه8- مهره ماسوره گالوانیزه (UNION)
هنگامی که خط لوله تاسیسات به طور کلی اجرا شد و تمامی اتصالات بسته شد دیگر به راحتی امکان باز کردن این خط برای تعمیر و نگه داری وجود ندارد از این رو از مهره ماسوره برای این کار استفاده می کنند که مهره ماسوره بین دو لوله قرار می گیرد و به علت سه تیکه بودن مهره ماسوره قابلیت تنظیم و باز و بسته شدن دارد و می توان خط لوله را باز کرد و تعمیرات را انجام داد .
دقت شود که آب بندی مهره ماسوره بسیار مهم می باشد و از این رو در انتخاب مهره ماسوره دقت لازم را در نظر بگیرید.

مهره ماسوره گالوانیزه (UNION) – اتصالات گالوانیزه۹- درپوش گالوانیزه

برای کور و مسدود کردن مسیر لوله کشی از درپوش گالوانیزه استفاده می شود. همانطور که گفتیم لوله های گالوانیزه به صورت روپیچ می باشند، در نتیجه برای کور کردن لوله گالوانیزه می بایست از درپوش گالوانیزه تو پیچ استفاده شود، اما برای مسدود کردن اتصالات گالوانیزه و یا شیرآلات می بایست از درپوش های رو پیچ استفاده کرد که با نام پلاگ گالوانیزه PLUG شناخته می شوند .

درپوش گالوانیزه – اتصالات گالوانیزهآب بندی اتصالات گالوانیزه
یکی از بزرگترین مشکلات اتصالات دنده ای مشکل نشتی و عدم آببندی در رزوه ها می باشد که برای حل این مشکل می بایست اولا از اتصالات گالونیزه با برند مناسب استفاده شود و دوما در هنگام اجرای لوله کشی می بایست از اقلامی همچون نوارتفلن، کنف و یا خمیر لوله کشی استفاده کرد .

اتصالات دنده ای سیاه
همانند اتصالات گالوانیزه، نوع سیاه و گالوانیزه نشده آن ها نیز موجود می باشد که مناسب برای مکان هایی می باشد که رطوبت کمتری دارند و احتمال زنگ زدگی اتصالات دنده ای کمتر می شود. برندهای موجود از اتصالات دنده ای سیاه عبارت است از :

اتصالات دنده ای سیاه برزیل: برند توپی برزیل دارای سبد کاملی از اتصالات دنده ای سیاه و گالوانیزه می باشد که در تمامی محصولات به غیر از مهره ماسوره دارای لیست قیمت مشابه می باشند و لیست قیمت مهره ماسوره گالوانیزه توپی برزیل از لیست قیمت مهره ماسوره سیا برزیل بالاتر می باشد .
اتصالات دنده ای مک چین: این برند چینی دارای سبد کاملی از اتصالات دنده ای سیاه نمی باشد ولی سبد کالایی اتصالات گالوانیزه مک چین کامل و موجود می باشد .
اتصالات دنده ایی سیاه چینی: این نوع از اتصالات دنده ای بدون برند بوده ولی ارای سبد کالایی کامل اتصالات سیاه و گالوانیزه می باشد.

برای دریافت لیست قیمت اتصالات گالوانیزه کلیک کنید…

تاسیسات امینکو-بازار شیرآلات اتصالات-قیمت به روز
زانو گالوانیزه

زانو گالوانیزه
11,000 تومان

بوشن گالوانیزه

بوشن گالوانیزه
8,900 تومان

سه راه گالوانیزه

سه راه گالوانیزه
16,200 تومان

مغزی گالوانیزه

مغزی گالوانیزه
7,100 تومان

مهره ماسوره گالوانیزه

مهره ماسوره گالوانیزه
27,500 تومان

تبدیل گالوانیزه

تبدیل گالوانیزه
6,000 تومان

بوشن تبدیل گالوانیزه

کپ دنده ای گالوانیزه
5,700 تومان

درپوش گالوانیزه

درپوش گالوانیزه
3,000 تومان

روپیچ توپیچ گالوانیزه

روپیچ توپیچ گالوانیزه
8,700 تومان

چپقی گالوانیزه

چپقی گالوانیزه
11,500 تومان

بوشن تبدیل گالوانیزه

بوشن تبدیل گالوانیزه
13,300 تومان

چپقی 45 درجه گالوانیزه

چپقی 45 درجه گالوانیزه
12,600 تومان

زانو 45 درجه گالوانیزه

زانو 45 درجه گالوانیزه
11,000 تومان

زانو تبدیل گالوانیزه

زانو تبدیل گالوانیزه
15,600 تومان

سه راه تبدیل گالوانیزه

سه راه تبدیل گالوانیزه
22,000 تومان

مغزی تبدیل گالوانیزه

مغزی تبدیل گالوانیزه
12,600 تومان

اتصالات گالوانیزه
اتصالات گالوانیزه (Galvanized Fitting ) از پرکاربردترین و پرطرفدارین نوع اتصالات در صنایع میباشد.

این اتصالات با فلزی روی (zn) پوشیده شده اند و سطحی صیقلی پیدا میکنند؛  این عمل باعث افزایش مقاومت اتصالات میشود، همچنین این اتصالات در برابر رطوبت و پوسیدگی بسیار مقاوم هستند.

مشخصات فنی، کاربرد و قیمت اتصالات گالوانیزه
از این نوع اتصالات بیشتر برای اتصال دهنده، انشعاب، کاهش فشار سیال، تغییر در اندازه قطر لوله و همینطور تغییر مسیر گاز یا مایع استفاده میشود.
رایج‌ترین کاربرد‌های اتصالات گالوانیزه در صنایع نفت و گاز و همچنین انتقال انواع سیالات بخار و هوا است؛ همچنین میتوان گفت این نوع اتصالات از بهترین اتصالات برای انتقال آب آشامیدنی هستند.

ویژگی های اتصالات گالوانیزه
مزایا اتصالات گالوانیزه
کارایی بسیار بالا
نیاز به مهارت کم جهت نصب
قابلیت آب‌بندی مناسب در دما و فشار متوسط
مقاومت بالا در برابر خوردگی
هزینه کمتر نگهداری

معایب اتصالات گالوانیزه
حساسیت زیاد به انقباض و انبساط ناشی از تغییرات دما
خستگی و شکسته شدن دنده هنگام  ارتعاشات

روش ساخت اتصالات گالوانیزه
این اتصالات به دو روش گرم و سرد ساخته میشوند، اتصالات تولید شده به روش گرم در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالاتری دارد، همچنین دارای کیفیت بیشتری نسبت به سرد آن است.

انواع اتصالات گالوانیزه :

اتصالات دنده ای
اتصالات جوشی
اتصالات فلنج‌دار

اتصالات دنده ای گالوانیزه
از پرمصرف ترین اتصالات فلزی گالوانیزه هستند، بدون محدودیت در سایز و اندازه و همچنین دارای قابلیت بهره برداری آسان.

اتصالات جوشی گالوانیزه
از طریق دستگاه های جوشکاری به یکدیگر متصل می گردند، که هنگام جوشکاری این نوع اتصالات، باید از استنشاق بخار سمی فلز روی دوری کرد.

اتصالات فلنج‌دار گالوانیزه
از  آلیاژ چدن تولید می شوند و از این نوع اتصالات برای مسدود کردن لوله ها و تغییر مسیر در آنها استفاده می کنند.

قیمت اتصالات گالوانیزه
با توجه به تنوع عوامل تاثیرگذار در قیمت اتصالات گالوانیزه، مانند؛ زاویه های متفاوت، ضخامت و یا سنگین و سبک بودن آن ها و حتی برند های متفاوت؛ اتصالات گالوانیزه دارای قیمت های مختلفی هستند.

انواع و لیست قیمت اتصالات دنده‌ای گالوانیزه
مغزی گالوانیزه

به منظور تغییر مادگی به نری در اتصالاتی مانند زانویی گالوانیزه و سه راهی گالوانیزه مورد استفاده قرار میگیرد.

مهره ماسوره گالوانیزه

برای اتصال آسان و همچنین راحتی در باز کردن  لوله های گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد.

سه راهی

دارای دو زاویه  90 درجه و  45 درجه و ار نظر سایزی تولید و عرضه می گردد. در سه راه گالوانیزه مساوی، سه سر سه‌راه یک سایز مساوی می باشد.

چپقی گالوانیزه

نوع دیگری از اتصالات گالوانیزه است که از نظر ظاهری شبیه زانوی گالوانیزه میباشد و کاربرد آن علاوه بر  تغییر مسیر سیال، در اتصال لوله های دارای قطر و طول متفاوت به هم نیز میباشد.

بوشن گالوانیزه

وظیفه اتصال دو لوله به هم را در مسیر های لوله کشی به عهده می گیرد.

روپیچ توپیچ گالوانیزه

برای اتصال آسان و قابلراحتی در بازشدن لوله های گالوانیزه که در دو نوع معمولی و کوتاه است.

تبدیل گالوانیزه

جهت دادن، کاهش یا افزایش سایز انشعابات و خطوط لوله گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد.

زانو گالوانیزه

در تغییر مسیر خط لوله با زاویه 90 و 45 کاربرد دارد. این زانو در واقع از ترکیب آلیاژ های آهن و کربن ساخته میشود. حداکثر فشار کاری این نوع 12 بار میباشد.

خرید اتصالات گالوانیزه
در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در مورد قیمت اتصالات گالوانیزه ، کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش خرید اتصالات گالوانیزه ؛ میتوانید با شماره 02155695580

بخش مشاوره و فروش سایت تاسیسات امینکو تماس حاصل فرمایید.

امتیاز این مقاله

ارسال دیدگاه