همه چیز درباره چگونگی عوض کردن باتری در دستگاه دریل شارژی

همه چیز درباره چگونگی عوض کردن باتری در دستگاه دریل شارژی

خوب است بدانید که چگونگی عوض کردن باتری در دستگاه دریل شارژی کاری تخصصی می باشد و حتما می بایست تا به وسیله افراد متخصص صورت بگیرد. در صورتی که از افراد فنی می باشید و می خواهید در مورد عوض کردن باتری دریل شارژی نکاتی را بدانید با ما همراه باشید تا در این مقاله از سایت هشتیا آن را به شما بیاموزیم.

گام های چگونگی عوض کردن باتری در دستگاه دریل شارژی

اصولا پس از تمام شدن عمر مفید باتری دریل شارژی که به اندازه سه سال می باشد می بایست تا آن را عوض کنید. ولی باید بدانید که برخی اوقات بعضی از باتری های دریل شارژی مرغوب نیستند و کارکرد خوبی ندارند و باید زودتر عوض شوند.

در هنگام طراحی دستگاه دریل شارژی و دیگر ابزارهای این چنینی باتری ‌هایی با باتری هایی با قیمت پایین استفاده می شوند چراکه بیشتر این ابزارها دارای باتری‌های نیکل کادمیوم در عوض باتری‌های لیتیوم یون یا لیتیوم  پلیمر می باشند. این باتری ‌ها از لحاظ چگالی انرژی سیو شده کارکرد بسیار خوبی ندارند، ولی از لحاظ قیمت کلی بسیار خوب می باشند.

به صورت کلی چگونگی عوض کردن باتری در دستگاه دریل شارژی در ادامه بیان شده است و گام های آن توضیح داده شده اند:

 • تجهیزات و وسایل موردنیاز را فراهم کنید

شما می بایست در ابتدا تمام تجگهیزات و وسایل مورد نیاز جهت عوض کردن باتری دستگاه دریل شارژی را فراهم کنید. از میان این تجهیزات و وسایل می توان به باتری جایگزین، پایه‌ های لحیم کاری، لحیم، پوشش پلاستیکی و کاور باتری اشاره کرد.

 • باتری قدیمی را از دستگاه بیرون بیاورید

نخست می بایست تا باتری قدیمی را از دریل شارژی بیرون آورده و به صورت دقیق سیم‌های وصل شده به آن را جدا نمایید.

 • سیم‌ ها را فراهم کرده و لحیم کاری نمایید

سیم‌ های جدید را با سایز درستی برش دهید و اول و آخر باتری ‌های جدید لحیم نمایید. اطمینان حاصل کنید که اتصالات لحیم کاری قوی و ایمن باشند.

 • باتری‌ها را وصل کنید

باتری ‌های جدید را به شکل سری به هم وصل نمایید. این کار یعنی قطب مثبت یک باتری به قطب منفی باتری دیگر متصل شود و به همین شیوه برای قطب دیگر انجام شود.

 • پوشش پلاستیکی به کار ببرید

در مرحله آخر با کمک پوشش پلاستیکی، باتری ‌ها را کنار هم ثابت نمایید. این کار باعث محافظت از باتری شده و هم از وارد شدن گرد و خاک به داخل باتری جلوگیری می کند.

در صورتی که این گام ها را با دقت انجام دهید، قادر می باشید تا به آسانی باتری دستگاه دریل شارژی خود را عوض کرده و مجددا آن را به کار بگیرید.

در صورتی که چگونگی عوض کردن باتری دریل شارژی برایتان مشکل بود، باتری نیکل کادمیومی نداشتید یا به صورت کلی نخواستید باتری را عوض کنید، قادر می باشید تا مدار را عوض کرده و آداپتور شارژ را به طور مستقیم جهت روشن کردن موتور به کار ببرید.

جهت انجام این کار دو سیم از جک اتصال فیش آداپتور را به پایانه‌های مثبت و منفی کاور باتری لحیم نمایید. این کار موجب وصل شدن مستقیم موتور به آداپتور خواهد شد. پس از آن باتری را باردیگر به هم متصل نمایید.

جهت تغذیه مستقیم قادر می باشید تا آداپتور‌های ۱۵ ولتی مختص به لپ‌تاپ‌ها را به کار ببرید. همچنین باید بدانید که آداپتور‌های بی کیفیت از لحاظ جریان الکتریکی هم خوب می باشند و موجب به وجود آمدن ایرادی در کارکرد دریل شارژی نمی‌شوند. تنها می بایست تا دقت کنید که جریان آداپتور به میزان ۲ یا ۳ آمپر باشد.

میانگین عمر مفید باتری دریل شارژی

تولیدکنندگان باتری دستگاه های دریل شارژی عقیده دارند که باتری ‌های آن ها به اندازه ۳ سال یا ۱۰۰۰ بار قابلیت شارژ دارند. باتری‌های لیتیوم یون شرکت‌ هایی نظیر بوش، دیوالت، هیتاچی، ماکیتا، میلواکی و ریجید دارای سه سال ضمانت می باشند.

دقت کنید که با مراقبت صحیح از باتری‌ها، قادر می باشید تا عمر آن‌ ها را بیشتر نمایید. بنابراین نگهداری از این گونه باتری ها بسیار مهم می باشد. در ادامه مواردی که باعث افزایش عمر مفید باتری می شود را بیان خواهیم کرد.

 • جهت مراقبت از باتری ‌ها از گذاشتن آن ها در معرض رطوبت هوا پیشگیری نمایید. اگر ابزار‌های شارژی رطوبت بگیرند عمر باتری آن ها کم می شود.
 • باتری ‌های قابل تماس با رطوبت هوا را اصلا به کار نبرید.
 • باتری ‌های لیتیومی و نیکل کادمیوم نباید به طور کامل شارژ شوند. جهت زیاد کردن عمر باتری شارژ نمایان‌گر آن چک کنید تا به طور کامل شارژ نشود.
 • در صورتی که ابزار را به کار نبرید باز هم باتری خالی می‌شود در نتیجه به شارژ آان دقت نمایید.
 • به ولتاژ شارژ ابزار دقت نمایید و از شارژر‌های استاندارد تأمین شده به وسیله تولیدکنندگان استفاده نمایید. شارژ کردن با ولتاژ کم باعث می شود تا ظرفیت باتری کم شود در نتیجه باید ابزار خود را با ولتاژ مناسب شارژ نمایید.
 • در زمان به کار بردن باتری در وضعیت هوایی سرد یا گرم، بگذارید تا باتری با دمای اتاق سازگار شود و بعد آن را شارژ نمایید تا عمر مفیدش زیاد شود.
 • با تنظیم درست توان و سرعت دستگاه قادر می باشید تا عمر باتری را بیشتر نمایید. مثلا باتری‌های لیتیومی امکان خاموش شدن خودکار را در فشار کار زیاد دارند که موجب زیاد شدن عمر باتری خواهد شد.

کلام آخر

سعی کردیم تا در این مقاله شیوه های نگهداری و چگونگی عوض کردن باتری دستگاه دریل شارژی را توضیح دهیم. دستگاه های دریل‌های شارژی در فعالیت های گوناگون نظیر کارهای ساختمانی، نجاری، مکانیکی و الکتریکی به کار برده می شوند. از حمله مشکلات استفاده ار این گونه دستگاه ها شیوه نگهداری و مدیریت صحیح باتری‌ آن‌ها می باشد.

به علاوه باتری دریل شارژی در طول زمان و با استفاده زیاد خراب می شود بنابراین توان و عمر آن کم تر می شود؛ در نتیجه محافظت درست از باتری بسار مهم می باشد. امیدواریم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

امتیاز این مقاله

ارسال دیدگاه